Kontaktujte nás
Vyhledávání
facebook
Hradec Králové
CSI ABL

Blog

Shrnutí pro věřitele společnosti Arca Investments, a.s.

25.9.2020

V posledních měsících zaznamenali věřitelé společnosti Arca Investments, a.s. se sídlem: Plynárenská 7/A, 821 09 Bratislava, Slovenská republika, problémy této společnosti s řádnou úhradou splatných závazků.

Soudní dvůr EU: Finanční úřad je povinen vyplácet nespornou část nadměrného odpočtu

15.5.2020

Jeden za našich partnerů, JUDr. Ondřej Moravec, Ph.D., specialista na daňové právo, zaznamenal obrovský úspěch v kauze ohledně nadměrného odpočtu DPH před Soudním dvorem EU.

Uvolňování krizových opatření

11.5.2020

Vláda České republiky (dále také jako „vláda“) v reakci na rozsudek Městského soudu v Praze, jímž byla zrušena s účinností od 27. 4. 2020 čtyři mimořádná opatření Ministerstva zdravotnictví,1 přijala na základě ústavního zákona o bezpečnosti České republiky a krizového zákona opatření, jimiž zmírnila některé povinnosti uložené v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. Obchodních vztahů se týkají především následující krizová opatření přijatá jako usnesení vlády ČR č. 443 a usnesení vlády ČR č. 453.

Obchodní vztahy

15.4.2020

Shrnutí nové legislativy k 9. 4. 2020. Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky (dále jen „PS“) v uplynulých dnech schválila za účelem zmírnění dopadů epidemie koronaviru SARS CoV-2 několik vládních návrhů zákonů, jež budou mít dopad na obchodní vztahy.

Ochrana dat při práci z domova

1.4.2020

Opatření nařízená vládou v souvislosti s řešením současné epidemiologické situace masivním způsobem zvýšila počet případů, kdy zaměstnanec vykonává práci z domova. Do tohoto režimu byli často uvrženi i zaměstnavatelé, kteří na něj nebyli zcela připraveni.

Dopady nouzového stavu a přijatých opatření v souvislosti s výskytem koronaviru na pracovněprávní problematiku

28.3.2020

Vláda vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s výskytem onemocnění COVID-19 (dále také jako „koronavirus“) nouzový stav a rozhodla o přijetí krizových opatření, což má bezpochyby vliv i na pracovněprávní problematiku. Níže je uveden elementární přehled často skloňovaných termínů posledních dnů s ohledem na přijatá mimořádná opatření.

Smluvní práva a povinnosti

25.3.2020

Nejen Česká republika, ale celý svět prochází těžkou zkouškou v podobě pandemie. Onemocnění COVID-19 má vliv nejen na lidské životy z pohledu zdraví, ale ovlivňuje i ekonomickou stránku, na kterou se také nesmí zapomínat. 

Uplatnění náhrady škody vůči státu v důsledku vyhlášení nouzového stavu

20.3.2020

V souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem a krizovými opatřeními, které byly přijaty za účelem zajištění bezpečnosti a zdraví osob v důsledku prokázaného výskytu koronaviru (označovaného jako SARS CoV-2), se mnohem častěji začíná diskutovat otázka náhrady škody způsobené krizovými opatřeními.

1
Poslední získaná ocenění
Právnická firma roku 2021
Advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, s.r.o.
je vítězem soutěže Právnická firma roku 2021 v kategorii: 
Regionální právnická firma roku 2021.

 
Právnická firma roku 2020
Advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, s.r.o.
je vítězem soutěže Právnická firma roku 2020 v kategorii: 
Logistika a dopravní stavby.

 
Právnická firma roku 2016
Advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři, s.r.o.
je vítězem soutěže Právnická firma roku 2016 v kategorii:
Regionální právnická firma roku.
Novinky
AK HJF v médiích
Autor: HJF dne 19.4.2022

Je nám potěšením Vám oznámit, že jeden z našich partnerů, JUDr. Jan Malý se probojoval mezi 50 nejvlivnějších lidí v českém fotbale s ohledem na jeho funkci: předseda odvolací komise FAČR. Moc gratulujeme!!!

více

Hledáme posilu do našeho týmu v Praze
Autor: HJF dne 29.3.2022

Hledáme parťáka do našeho právního týmu v Praze na pozici advokátní kocipient/advokátní koncipientka.

více

AK HJF v médiích
Autor: HJF dne 24.3.2022

Jeden z našich partnerů JUDr. Michal Škudrna zodpovídá otázky redaktorovi ČT24 na téma Aplikace sankcí v ČR uvalené na Rusy v EU. Rozhovor si můžete prohlédnout od času 0:26.

více

AK HJF v médiích
Autor: HJF dne 16.3.2022

Náš partner JUDr. Michal Škudrna zodpověděl otázky redaktorovi Lidových novin ohledně Aplikace sankcí v ČR uvalené na Rusy v EU.

více

5